A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Márianosztrai Fegyház és Börtön
A Büntetés-végrehajtási Szervezet Tudományos Tanácsa, a Budapesti Börtönmúzeum, a Büntetés-végrehajtási Szervezet Szakmatörténeti Gyűjteménye és Dokumentumtára és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága által, a Magyar Tudomány Ünnepe 2024 programsorozat keretén belül, a belügyi fejezet részeként került megrendezésre „A Büntetés-végrehajtási szervezet egyenruházata és viselettörténete 1867 – 2024” című, könyvbemutatóval egybekötött tudományos, szakmai konferencia. A konferenciának Márianosztra egykori őrzőinek ruházata is témája volt.
A hibrid konferenciát előadásával tisztelte meg Tisztelendő Kiss Mariann Kornélia nővér, a Szeretet Leányai Társulata tartományi képviselője, Dr. Berki Imre, a Katasztrófavédelem Központi Múzeuma igazgatója, Dr. Androvicz Gábor, a Készenléti Rendőrség Rendőrmúzeumának muzeológusa, Pavlics Tamás bv. főhadnagy, a sátoraljaújhelyi Magyar Büntetés-végrehajtás Múzeumi Kiállítóhelyének főelőadója és Papp János bv. alezredes, „A Büntetés-végrehajtási szervezet egyenruházata és viselettörténete 1867 – 2024” című könyv szerzője.
Márianosztra erős és talán legkülönlegesebb módon kapcsolódik a konferencia témájához, hiszen az országban egyedülálló módon 1858 és 1949 között a településen működött az ország egyetlen női fegyencek számára létrehozott intézet, melyben ráadásul a belső személyzetet a Pálos rend női ága, a Vincés nővérek közössége (a Szeretet Leányai Társulata) alkotta. Impozáns egyenruhájuk is témája volt a tanácskozásnak.