A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Márianosztrai Fegyház és Börtön
Folytatódik a TEtt-program – új projekt indul a fogvatartottak munkaerőpiacra és társadalomba való visszailleszkedésének segítésére.
Folytatódik a TEtt-program – új projekt indul a fogvatartottak munkaerőpiacra és társadalomba való visszailleszkedésének segítésére. A projektet a konvergencia régiókbanaz Európai Unió támogatja, a Közép-Magyarország régióban, így Márianosztrán is költségvetési forrásból valósul meg.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, „Fogvatartottak reintegrációja” című kiemelt projekt 3,5 milliárd forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatásból, 2020 júniusáig 4000 fogvatartott részvételével valósul meg.
Új elem a fogvatartottak hozzátartozóinak bevonása: összesen 1000 fő részesülhet humánszolgáltatásokban. A projekt az ország kevésbé fejlett (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl, Dél-Dunántúl) régióira terjed ki, az ott található büntetés-végrehajtási intézetekben valósul meg.
Tekintettel a fogvatartottak lehetséges átszállítására, és a szabadulás helyére, a Közép-Magyarország régióban költségvetési forrásból valósítunk meg a fogvatartottak számára reintegrációs programot a projekttel azonos szakmai tartalommal, így biztosítva a szolgáltatások országos elérhetőségét.
A projektben dolgozó tanácsadók Egyéni Fejlesztési Tervet készítenek a bevont fogvatartottakkal, melyben a következő szolgáltatások szerepelhetnek:
• Kompetenciafejlesztő foglalkozás
• OKJ szakképzés, részszakképzés, egyéb betanító képzés
• Humánszolgáltatások:
o Életvezetési tanácsadás
o Pályaválasztás, pályaorientáció
o Álláskeresési felkészítés
o Munkaerőpiaci és foglalkoztatási információk nyújtása
o Szociális ügyintézés
o Segítő beszélgetés
o Önsegítő csoport
o Resztoratív érzékenyítő csoportfoglalkozás
A projektről bővebben a TEtt program oldalán olvashat.