A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

Május 15-én egy különleges és elgondolkodtató látogatás valósult meg a Pálhalmai Büntetés-végrehajtási Intézet mélykúti objektumának falai között, amikor a Német Evangéliumi Börtönmisszió (NEBM) 20 fős csoportja ellátogatott az intézménybe, hogy lelki segítséget és reményt hozzon a fogvatartottak számára. Az esemény célja között szerepelt, hogy a misszió a keresztény értékrend alapján támogassa a börtönben élőket, miközben lehetőséget ad arra, hogy a rabok a vallás és a közösség erejével új perspektívákat találjanak életükben.
A Német Evangéliumi Börtönmisszió évtizedek óta dolgozik a fogvatartottak rehabilitációjával és lelki gondozásával a világ számos börtönében. A misszió célja nem csupán a vallásos tanítások közvetítése, hanem a mélyebb lelki megújulás elősegítése is. A célcsoport mindig azok az emberek, akik valamilyen okból elveszítették a kapcsolatot a társadalommal és önmagukkal, és akik számára a vallásos közösség új lehetőségeket kínálhat a személyes fejlődésre.
A Mélykúti objektumban tett látogatás során a misszió képviselői különféle programokat szerveztek a fogvatartottak számára. Az események között szerepeltek vallásos előadások, bibliaórák és személyes beszélgetések, melyek során a fogvatartottak lehetőséget kaptak arra, hogy kérdéseiket feltegyék és személyesen beszélgessenek a misszió munkatársaival.
A börtönmisszió küldetése nem csupán vallási szempontból fontos, hanem erkölcsi és társadalmi szempontból is. A vallásos közösség és az arra épülő lelki gondozás segíthet a fogvatartottaknak abban, hogy megbánják tetteiket, és próbáljanak változtatni életük irányán. A börtönön belüli programok és tanácsadások sokszor nagy hatással vannak arra, hogy a fogvatartottak rehabilitálódjanak, és sikeresen vissza tudjanak illeszkedni a társadalomba, mikor letöltötték büntetésüket.