A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

A 2025-ös Múzeumok Éjszakáján a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet is csatlakozott a programok sorához, különleges és tartalmas bemutatóval színesítve az Intercisa Múzeum éjszakai eseményeit. Az Intézet standja nagy érdeklődést váltott ki a látogatók körében, akik testközelből ismerkedhettek meg a büntetés-végrehajtás világával.
A rendezvényen kiemelt szerepet kaptak a fogvatartottak kézműves alkotásai is. A látogatók bepillantást nyerhettek abba, hogyan válhat a börtön falai között is a munka és kreativitás a reintegráció eszközévé. A kézzel készített tárgyak nemcsak a fogvatartottak elkötelezettségét mutatták meg, hanem fontos üzenetet is közvetítettek a társadalmi visszailleszkedés lehetőségéről.
A program egyik legnépszerűbb eleme a rabszállító jármű bemutatója volt. A látogatók testközelből tekinthették meg a speciális járművet, amelyet a büntetés-végrehajtás napi munkájában használnak. A bátrabb érdeklődők be is ülhettek a járműbe, így személyes élményt szerezhettek. A műveleti csoport munkatársai is aktívan részt vettek a bemutatón. Az ő közreműködésükkel a látogatók átfogó képet kaptak a büntetés-végrehajtási intézetekben dolgozók mindennapjairól, feladataikról és kihívásaikról. Szakmai felszereléseiket is megtekinthették, sőt, interaktív módon kipróbálhatták, milyen egy-egy helyzetkezelési eszköz vagy taktikai elem.
Az Intézet részvétele a Múzeumok Éjszakáján nemcsak izgalmas programokat kínált, hanem közelebb is hozta a büntetés-végrehajtás világát a nagyközönséghez. A rendezvény lehetőséget teremtett a párbeszédre, az előítéletek lebontására, és arra, hogy a látogatók hiteles képet kapjanak a fogvatartottak reintegrációjának lehetőségeiről, valamint az állomány felelősségteljes hivatásáról.