A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Felnőtt és fiatalkorú elítéltek önként jelentkezésével valósult meg az a szabadtéri jóvátételi munka,melyet négy napon át végeztek a pécsi fogvatartottak.
Az idei év első félévében, május 22. és 25. között szervezett közösségi jóvátétel helyszíne a pécsi Káptalan utcai Szabadtéri színpad területén volt, melyet a karbantartási, gyomirtási, tisztítási munka elvégzése után a nagyközönség használatba vehet.
A helyi közösség számára szervezett reintegrációs program célja a fogvatartott szembesítése az általa elkövetett bűncselekménnyel, tudatosságának növelése és felelősségvállalásának elősegítése. A szimbolikus módon nyújtott jóvátétel során, a bűnmegelőzési hatás elősegítése érdekében erősödik a fogvatartottakban a közösségi értékekhez és érdekhez való elköteleződés. Jóvátenni annyit jelent, hogy a bűncselekmény elkövetésekor okozott kárt vagy sérelmet az elítélt igyekszik helyreállítani, kompenzálni, még ha csak szimbolikusan is. A megfelelő reintegrációhoz elengedhetetlen, hogy az elkövető megbánja bűntettét és azt szeretné jóvátenni.
Intézetünk együttműködési megállapodást kötött a GerillArt Kultúrális Közhasznú Egyesülettel, akik közreműködésével megvalósulhatott a fogvatartottak jóvátételi munkában való részvétele a helyszínen.
Az EFOP–1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” című projekt a Széchenyi 2020 program keretében, a büntetés-végrehajtási szervezet reintegrációs tevékenységeivel szorosan együttműködve, azt kiegészítve valósul meg.
A projektről bővebb információt a www.tettprogram.hu, valamint a https://www.bv.gov.hu/hu/efop-1-3-3 oldalon olvashatnak.