A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási intézet rózsakertjében elhelyezett terméskő halom a halálbüntetés történetének emlékét hordozza.
A Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának 1966. évi 21. számú törvényerejű rendelete, a büntetés-végrehajtási szabályzata írta le a kivégzések pontos menetét. A kegyelmi kérvény elutasítása után, de annak kihirdetése előtt a végrehajtásáról gondoskodó bíróságnak az elítéltet igazságügyi orvos szakértővel vagy a büntetés-végrehajtási intézeti orvossal meg kell vizsgáltatnia annak megállapításáért, hogy a kivégzés végrehajtásának nincs-e törvényes akadálya. A halálraítélteket csak köztemetőben, az ismeretlen holttesteknek kijelölt helyen, jeltelen sírba volt szabad eltemetni, egészen 1979-ig.
A 23 éves Nyéki Oszkárt 1974. május 10-én elkövetett emberölés bűncselekmény miatt körözték, 1974. október 3-án fogták el. Tárgyalásán bűnösnek vallotta magát. A Baranya Megyei Bíróság 1975. január 16-án hozta meg az utolsó végrehajtott halálos ítéletét. Nyéki Oszkárt 1975. tavaszán végezték ki a Pécsi Börtön udvarán. Napjainkban az Intézet rózsakertjében található az a helyszín, ahol a bitófa állt. Helyén terméskövek kerültek elhelyezésre.
Az 54 éves Imréné volt az utolsó nő, aki hazánkban bitófán végezte. Előre kitervelten, nyereségvágyból elkövetett emberölés miatt ítélték halálra, és 1969. február 2-án az Egri Börtön udvarán tették nyakába a kötelet.
Az utolsó bűnöző, akit Magyarországon kivégeztek, a 28 éves Vadász Ernő volt, akit 1988. május 18-án különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosság miatt halálra ítélt a Legfelsőbb Bíróság. 1988. július 14-én hajnali öt órakor Pradlik György, az utolsó magyarországi ítéletvégrehajtó akasztotta fel a Budapesti Fegyház és Börtön udvarán.
A hóhér két segédjével tizenkét évig járta a fegyintézeteket, Budapesten kívül Vácott, Győrben és a Szegedi Csillagbörtönben is ő hajtotta végre a halálos ítéleteket.
1988. után is előfordult még halálos ítélet, de a kivégzéseket már nem hajtották végre, ugyanis 1990. októberében az Alkotmánybíróság eltörölte a halálbüntetést, mert alkotmányellenesnek találták. A halálos ítéleteket életfogytig tartó szabadságvesztésre változtatták.