A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Az intézetben jelenleg fogvatartottak azon dolgoztak, hogy a zárkák állapota a korábbiakhoz képest jelentősen javuljon. A falak festését a zárkák aktuális lakói végezték.
A vármegyei börtön épülete majdnem 140 éves múltra tekint vissza. Ahogy minden más koros építmény, ez is folyamatos karbantartást és felújítást igényel. A munkálatokat éves szinten, előre elkészített programterv alapján végezték a költségvetési munkáltatásban résztvevő fogvatartottak.
Az idei év nyarán jó gyakorlat került bevezetésre. A meghirdetett reintegrációs célú csoportfoglalkozások közül a „Házi Praktikák” nevű szakkör bizonyult a legnépszerűbbnek, amely tematikájának utolsó mozzanata a zárkák falazatának kifestése volt. A zárkákban tartózkodó fogvatartottak önként jelentkezés alapján, pénzbeli térítés nélkül, saját kezűleg állíthatták helyre a falakat, amelynek legfőbb célja az volt, hogy a továbbiakban jobban igyekezzenek annak állapotát és tisztaságát megóvni.
A költségvetési munkáltatás keretén belül a házi műhely mellett a konyhán és a raktárban is dolgoznak, de az intézet takarítói is tevékenykednek. Természetesen az ilyen jellegű munkáért fizetés is jár. Ahogy a civil életben, ebből a pénzből a fogvatartottak a napi szükségleteikre is fordíthatnak bizonyos összeget. Ilyen például a telefonálás, vagy a vásárlás költsége, illetve ebből kerül levonásra a rabtartás is.