A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
A kultúra helyszíneit tekintette meg harminchárom látogató október 3-án a Szegedi Fegyház és Börtönben. A Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár vezetése még szeptemberben kereste meg az intézetet, hogy civil látogatóknak várostörténeti sétákat szerveznek és a Csillagbörtön olasz neoreneszánsz stílusban tervezett épületét is megnéznék.
A börtön parancsnoka engedélyezte a csoport belépését, így egy órára a résztvevők megtekintették a kultúra helyszíneit kísérettel a Csillagbörtönben. Először a főépület dísztermét nézték meg, amely 138 évvel ezelőtt Törvényszéki Palotaként funkcionált és csak később kaptak itt helyet a börtön dolgozóinak irodái. A börtön tervét Wágner Gyula műépítész tervezte, amelyet 12 nap alatt, a városi építési bizottság engedélyezett. 140 évvel ezelőtt megkezdődött a börtön építése és két év alatt felépült az igazságügyi palota, és a két törvényszéki fogház épület.
A Csillagbörtön falait éppen rakták a kőművesek, amikor 1883. október 16-n Ferenc József osztrák császár és magyar király megtekintette az árvíz sújtotta város újjászületését.
A Szegedi Napló így számolt be a látogatásról.
„Itt tartózkodása harmadik napján, Ásotthalmon és Horgoson járt. Részt vett a Somogyi Könyvtár megnyitásán, meglátogatta a reáliskolát és az új elemi iskolát. Délután 3 órakor érkezett az árvaházba. Tisza Kálmán és más magasrangú személyiségek társaságában a Mars tér felé indult a király. Már csaknem teljesen elkészült fenyítő törvényszéki palota fölvirágzott kapujában Kelemen Mór osztálytanácsos szép üdvözlőbeszéddel fogadta a királyt. Mindenekelőtt megnézte őfelsége a törvényszék díszes tárgyalótermét, s itt Kelemen osztálytanácsos elmagyarázta a királynak, hogy a gyönyör termet az igazságügyi miniszter emelteté. „
A „gyönyör teremben” napjainkban a dolgozók étkeznek, de itt tartják az ünnepségeket és a különféle kulturális rendezvényeket. Ezután a csoport a Kultúrkörletre tartott, ahol a börtön irodalmi színpada új darabot próbál délutánonként és tájékoztatót kaptak arról, hogy a falak mögött hosszú éveket töltő elítéltek milyen programokra jelentkezhetnek. Útjuk végül a Szent Jobb Lator Kápolnába vezetett, ahol megtudták, hogy a börtönbe tizennégy felekezet képviselői járnak be az elítéltek lelki gondozását végezni.