A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
Hősi halottakra emlékeznek minden év októberében az ország egyik legszigorúbb fegyintézetében, mert egyik bv. intézetben sem történtek oly szomorú tragédiák a fogvatartottak munkáltatása közben, mint a Nagyfa – Alföld Kft jogelődjének üzemcsarnokaiban, ahol elítéltek dolgoztak. Október 19-én a Szegedi Fegyház és Börtön és a Nagyfa - Alföld Kft. dolgozói katonai tiszteletadással emlékeztek a hősökre.
Megkoszorúzták az intézet aulájában elhelyezett márványtáblájukat és a Belvárosi Temetőben sírjukat.
1964. október 3-án, az Alföldi Bútorgyárban két fogvatartott szökési kísérlete során, halálra kínozta Horváth Iván művezetőt, a gyár munkatársát. Tettüket a gyár dolgozói észrevették, és az őrséget értesítették. A két elkövetőt elfogták, és mindkettőjüket halálra ítélték.
Húsz évvel később, 1984. október 19-én, az Alföldi Bútorgyárban. Richárd elítélt, gyilkos ámokfutása során hét munkáltatási felügyelőt támadott meg. A még ma is élő szemtanuk beszámolói szerint az agresszió néhány perc leforgása alatt történt. Négy egyenruhás büntetés-végrehajtási dolgozó életveszélyesen megsérült, közülük hárman: Frank Tibor, Nagy Ferenc és Tóth András életüket vesztették. Az elkövetőt, több ember halálát okozó tettéért, a bíróság halálra ítélte, a többszörös gyilkost, a Csillagbörtön akasztóudvarában, 1985. február 26-án hajnalban kivégezték.