A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
Az ősbemutató után az elítéltek társulata ismét előadta színdarabját, ezúttal a Mécses Szeretetszolgálat tagjainak november 18-án délelőtt, a Szegedi Fegyház és Börtön kultúrtermében.
A Mécses Szeretetszolgálat évek óta kapcsolatot tart a Csillag elítéltjeivel, havonta többször is bejárnak közös lelki találkozókra. Tizenkilenc Mécses önkéntes nézhette meg a fogvatartottak legújabb színdarabját, levelezőtársaikkal együtt. A nagy sikerű „Ne Ölj” darab után nagy várakozással léptek be a Kultúrterembe, és mint a Mécses Szeretetszolgálat Magyar Börtönpasztorációs Társaság ügyvezető elnöke, Dr. Tarján Gabriella mondta, nem csalódtak. A társulat ismerős arcai, megmutatkozó tehetségei, hiteles játéka igazi színházélményt okozott számukra. A díszlettől a forgatókönyvig fogvatartottak által megálmodott és megvalósított előadáson átsütött az alkotás öröme, felszabadult vidám játékot láthattak. Az előadás után a Mécses fogvatartott levelezőtársaikkal az irigységről beszélgettek, aminek kapcsán a feldolgozott téma lelki ajándékaiba is bepillantást nyertek, hiszen, mindannyian sok irigységet találtunk magunkban, de talán a legjobb ellenszert is felfedezték, ami a hála.
Az irigység című előadás a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács Hét főbűn című művészetterápiás projektjének felhívására született. A hét fő bűnt: a kevélységet, a fösvénységet, a bujaságot, az irigységet, a torkosságot, a haragot és a jóra való restséget hét büntetés-végrehajtási intézet irodalmi színpada mutatta be októberben. Az irigység, mint fő bűn a Csillagbörtön alkotó elítéltjeinek jutott. Ezzel a címmel írtak a fogvatartottak fél évvel ezelőtt egy zenés színdarabot, amelyet október 31-én mutattak be először Várnagy Andrea művészeti mentor, Liszt Ferenc Díjas zongoraművész és Benkó Ildikó bv. őrnagy segítségével.