A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
Az irigység című előadást, amely a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács Hét főbűn című művészetterápiás projektjének felhívására született, november utolsó napján, délután adta elő az elítéltek társulata az igazságügyi- oktatási- és rendészeti szervek képviselőinek a Szegedi Fegyház és Börtön kultúrtermében.
A hét fő bűnt: a kevélységet, a fösvénységet, a bujaságot, az irigységet, a torkosságot, a haragot és a jóra való restséget hét büntetés-végrehajtási intézet irodalmi színpada mutatta be októberben. Az irigység, a Csillagbörtön alkotó elítéltjeinek jutott. Ezzel a címmel írtak a fogvatartottak egy zenés színdarabot, amelyet október 31-én mutattak be először Várnagy Andrea művészeti mentor, Liszt Ferenc Díjas zongoraművész és Benkó Ildikó bv. őrnagy segítségével.
A darabban játszó elítéltek szerint „a legfontosabb mondanivalója az előadásnak, hogy mennyire átjárja az életünket az irigység, miközben egy olyan tévhiten alapszik, hogy többre van szükségünk ahhoz, hogy boldogok legyünk, mert aki irigy sohasem lesz boldog.”
A börtön irodalmi színpada harmadszor mutatta be előadását meghívott vendégeinek, a tervek szerint a krimi színjátékot december 23-án a Csillag elítéltjeinek mutatják be.