A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
![](https://bv.gov.hu/sites/default/files/kopcsik_karoly_0_0.jpg)
![](https://bv.gov.hu/sites/default/files/kopcsik_karoly_0_0.jpg)
![](https://bv.gov.hu/sites/default/files/kopcsik_karoly_0_0.jpg)
A Szegedi Fegyház és Börtönben dolgozó hölgyeket köszöntötték március 8-án délelőtt a Mars téri épület dísztermében.
Közel háromszáz nő dolgozik az intézet mindhárom objektumában, Szegeden és Nagyfán egyebek mellett a személyügy, a gazdaság és a fogvatartás területén. A börtön szakszervezete megszervezte, hogy Czutor Zoltán, a Belmondo Együttes frontembere egy óriáskivetítőn videó üzenetben köszöntötte a hölgyeket. Végül az intézet vezetése apró ajándéktárggyal kedveskedett a hölgyeknek.
A Nőnap eredete: A Nemzetközi Nőnapot egy 1857-es nők jogaiért szervezett sztrájk hívta életre, mert New Yorkban közel negyven ezer munkásnő az egyenjogúságért vonult utcára, egyenlő bérért és munkaidő csökkentésért emelték fel a szavukat. Az ENSZ március 8-át 1977-ben a nők jogai és a nemzetközi béke napjává tette. Az évtizedek elteltével az ünnep elvesztette munkásmozgalmi szerepét. Magyarországon először 1913-ban tartottak Nőnapot, később 1948-tól évente emlékeztek az ünnepre.
(forrás: Múlt Kor Hírportál)