A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
A büntetését töltő gyilkos és fia egymásra találásáról szól az a színdarab, amelyet az elítéltek írtak két évvel ezelőtt a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács „Tízparancsolat” című projektjének keretében, amelyre a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága nyújtott be pályázatot. Az előadást 2024. március 21-én ismét bemutatták a Szegedi Fegyház és Börtön színháztermében a jótékonysági szervezet tagjainak.
A „Ne ölj” című színdarab történetéhez tartozik, hogy 2022- ben, az ország tíz börtönében a tízparancsolat mindegyik intelméről egyenként született egy-egy előadás. Szegednek a „ne ölj” parancs jutott, ezzel a címmel írtak egy darabot a fogvatartottak Várnagy Andrea művészeti mentor, Liszt Ferenc Díjas zongoraművész és Benkó Ildikó bv. őrnagy segítségével, amit fél éven keresztül hetente többször is próbáltak. A történet két szálon fut, az egyiken az újságíró és az elítélt apa kapcsolata, a másikon egy léha futballsztár bűnügye tárul a néző elé. Az ősbemutató után az elítélttársulat többször játszotta a színdarabot középiskolák végzős csoportjainak és az intézettel kapcsolatot tartó társszervek képviselőinek. A Szent-Györgyi Albert Rotary Club képviselője, még az elmúlt év folyamán kereste fel az intézetet, hogy bűnmegelőzési céllal tagjaik is megnéznék a darabot, akik az egyórás előadás végén vastapssal jutalmazták a fogvatartottak játékát.
A Rotary hivatásukban tevékeny, elismert, különböző foglalkozású emberek nemzetközi szervezete, akik rászorulók segítése érdekében tevékenykednek. A szegedi szervezet tagjai az elmúlt évek folyamán többször segédkeztek jótékonysági rendezvényeken, segítettek bajbajutott embereknek, néhány éve a Szegedi Fegyház és Börtönt is meglátogatták.