A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
Május közepére új kifutókat alakítottak ki két hónap alatt a Vadaspark lakóinak az ország egyik legfiatalabb állatkertjében a Szegedi Fegyház és Börtönben kisítéletüket töltő elítéltek, felügyelők kíséretében.
A Csillagbörtön a tavasz kezdetén kötött együttműködési megállapodást a Szegedi Vadasparkkal. Ennek értelmében nyolc fogvatartott március közepétől május végéig naponta hat órát dolgozik a szegedi állatkertben.
A fogvatartottak tereprendezési és karbantartási munkákat végeztek, takarítottak, falevelet söpörtek, kerítést bontottak, füvet nyírtak, levágták a bokrokról a száraz ágakat.
"Ennek eredményeként - mondta Veprik Róbert, a Vadaspark ügyvezető igazgatója- a nyár kezdetén egy eddig nem használt területtel bővül kínálatuk, ahol meglepetés várja majd az idelátogatókat." Hozzátette, hogy annyira elégedettek voltak a börtönlakók munkájával, hogy hosszú távon is számítanak tevékenységükre.
A börtönben egy szakmai munkacsoport azokat a fogvatartottakat választotta külső munkákra, akiknek rövid idő van hátra a szabadulásig, együttműködő, normakövető magaviseletűek, és alacsony biztonsági kockázatot jelent külső munkáltatásuk. A kint dolgozó elítéltek többsége nemsokára szabadul, vagy pedig otthoni, úgynevezett reintegrációs őrizetbe kerül. Számukra a külső munka a társadalomba való visszailleszkedést is jelenti, hiszen nem a bástyafalak mögött, hanem a szabadban dolgoznak.