A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

Dr. Székely János megyés püspök celebrált szentmisét férfi fogvatartottaknak a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet kápolnájában május 27-én, szerdán délelőtt. Az egyházmegye főpásztora egy hamarosan szabaduló elítéltet részesített a bérmálás szentségében.
- Így menj majd haza! A tekintetedből érezzék a hozzátartozóid Isten szeretetét – fordult a szentbeszéde után a bérmálkozásra váró, első sorban helyet foglaló fogvatartotthoz, Jakab Béla Ferenchez az egyházmegye főpásztora. Majd így folytatta: - Azt kívánjuk, hogy a szívedben legyen szeretet, jóság, és akkor a világban is sok-sok kincset fogsz találni. Ha hazamész, keress egy templomot, egy hívő közösséget, mert a hitedet egyedül nem tudod megőrizni. Találkozz velük, imádkozzál, olvasd a Bibliát! Térdelj le, és köszönd meg a szabadságodat! Ígérd meg, hogy a helyes úton járva folytatod az életedet! Kérj áldást a családodra!
A megyés püspök egy királyról és annak három fiáról szóló történet elmesélése után arra figyelmeztette a bérmálás szentségében részesített elítéltet, hogy ne feledje: a legfontosabb, amit a börtönből kilépve, a szabadság útján elindulva magával vihet, az nem más, mint a különleges kapocs Istennel.
Jakab Béla Ferenc a szertartás után kérdésünkre elmondta: a börtönben eltöltött évek alatt rendszeresen járt misére, és olvasta a szentírást. Fontosnak tartotta, hogy a Szentlélek pecsétjével „megjelölve” lépjen ki a börtön kapuján. Hiszi, hogy családja, három gyermeke és hat unokája körében tartalmas, Istennek tetsző új életet kezdhet.






