A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Mintazárkát alakítanak ki a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet dolgozói a Kisalföldi Agrárszakképzési Centrum vépi technikumában. A valósághűen berendezett helyiség a rendészeti képzésben részt vevő diákok gyakorlati ismereteinek bővítését szolgálja majd.
A vépi szakképző iskolában több mint húsz éve zajlik rendészeti képzés: a közszolgálati technikusnak jelentkezők két év után a közigazgatási ügyintéző és a rendészeti technikus szakmairányt választhatják. A négy évfolyamon jelenleg 48 diák vesz részt a képzésben, kilenc fiatal pedig az ötödik, technikumi évfolyamon tanul.
– Régi álmunk volt egy rendészeti szaktanterem kialakítása, ehhez tavaly a Belügyminisztériumtól kaptunk segítséget. Akkor jött az ötlet, hogy az interaktív táblával felszerelt szaktanterem közvetlen szomszédságában kialakítsunk egy olyan helyiséget, amely a diákok gyakorlati képzését segíti – mondta el Hollósi Éva, az intézmény igazgatója, aki a rendészeti képzést koordináló kollégájával, Bakó Péterrel mutatta meg a már majdnem kész mintazárkát.
Az igazgatónő hozzátette: Nyima Tamás bv. dandártábornok, az I. Agglomerációs Központ vezetője, a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnoka támogatta a tervüket, az intézet dolgozói pedig azóta kifestették és majdnem teljesen berendezték a mintazárkát. A zárkaajtó, a vaságyak, a szekrények, az asztal és a stokik már a helyükre kerültek, akárcsak a fogvatartotti formaruha, műanyag pohár, kanál és bugyli. A zárkarend kifüggesztésén kívül csak pár apró simítás van hátra, így a vépi diákok nemsokára valósághű környezetben gyakorolhatják a tiltott tárgyak keresését és más, a bv-hivatással összefüggő tevékenységeket.