A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
A reintegráció a fogvatartottak és a társadalom számára egyaránt kiemelkedő jelentőségű.
A fogvatartottak reintegrációját segíti a gondolkodásbeli pozitív változás, a jó és rossz közötti különbségtétel megtanulása és a tettekkel járó következmények felismerése. Az EFOP projekt, a büntetés-végrehajtási intézetekben található gyermekbarát látogatófogadó helyiségek felújításával és berendezéseivel is hozzájárul a kiemelt jelentőségű feladathoz. A fogvatartottak fejlődési folyamatában a kapcsolattartás, a szeretteikkel való szoros, szeretetteljes viszony komoly segítséget jelent.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben csakúgy, mint az ország többi intézetében régi hagyományt ápolunk azzal, hogy a fogvatartottak számára családi látogatófogadást biztosítunk.
Minden fogvatartottnak lehetősége van a családjával való kapcsolattartásra, amelynek új, rendhagyó formája a skype alkalmazás használatával történő online beszélő. Ennek keretében biztosítjuk a családdal való közvetlenebb érintkezést, amely ugyan nem váltja fel a korábbi családi látogatófogadást, ám ezzel az alkalmazással elviselhetőbbé tudjuk tenni a fogvatartottak és családtagjaik számára a távolságot, ami számukra jelentősen kényelmesebb, ezzel csökkentve az utazással járó kellemetlenséget is.
Karácsony előtt, hogy enyhíteni tudjuk az ünnep közeledtével a szeretteik hiányát, a fogvatartottaknak lehetőségük nyílt a családtagjaik számára egy fotóval kedveskedni, amit a családi beszélőben kialakított otthonos légkörű gyereksarokban készítettünk az erre igényt tartó fogvatartottakról.
A büntetés-végrehajtási szervezet, amely a járványügyi hatóságokkal folyamatosan egyeztetve, az összes szükséges intézkedést megtette és megteszi a munkatársai, illetve a fogvatartottak egészségügyi állapotának megóvása és a fertőzésveszély megelőzése érdekében, még a világjárvány idején is kiemelt figyelmet fordít a fogvatartottak családtagjaikkal való kapcsolattartására.
„Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, "Fogvatartottak reintegrációja" című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.”