A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Az NKE Rendészettudományi Kar idén is megrendezte hagyományos Gábor Áron Táborát, melyre ezúttal a Facultas Humán Gimnázium kiemelt közszolgálati osztályának tanulóit várták. A program az egyetem és az intézmény közötti együttműködési megállapodás keretében valósult meg.
Zenével, imádsággal és hittel telt meg a baracskai börtön 2026. június 18-án, amikor a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet otthont adott a XIII. Országos Fogvatartotti Imanapnak. A hit és a vallás fontosságát talán nem kell külön hangsúlyozni, hiszen még azok is gyakran fordulnak Istenhez imával, fohásszal vagy hálával életük különböző élethelyzeteiben, akik nem gyakorolják a vallást.
A Magyar Rendészeti Sportszövetség támogatásával a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2026. június 12-én rendezte meg a XXIII. Országos Rendőr és XVII. Rendészeti Meghívásos Horgászversenyt a Maconkai-víztározónál, amelyen kollégáink kiváló eredményeket értek el.
Az apák napja kiváló alkalom arra, hogy megálljunk egy pillanatra és elismerjük azokat az apákat, akik nemcsak a családjukban, hanem a hivatásukban is példát mutatnak. Június 21-én köszöntjük a büntetés-végrehajtási szervezet férfi szülőit: apákat, nagyapákat, és az apai felmenőinket!
Egy sérült vörös vércsére figyelt fel Marcsa Ferenc bv. főtörzszászlós - körlet-főfelügyelő -, a Tököli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet munkatársa az iskolaépület mögötti területen. A ragadozó madár a földön tartózkodott, ezért felmerült a sérülés gyanúja.
Kéttucat frissen végzett bv-s tiszt veheti át diplomáját, miután sikeresen záróvizsgát tettek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának büntetés-végrehajtási szakirányán. 2026. június 17-től végzős hallgatóink megkezdték a tisztavatóra való intenzív felkészülésüket.
A Múzeumok Éjszakája idén is országszerte különleges programokkal várja az érdeklődőket. Múzeumok, galériák és kulturális terek százai mellett a büntetés-végrehajtási szervezet - az elmúlt évek hagyományait folytatva - ezúttal is csatlakozik a rendezvénysorozathoz. Országosan több bv. intézet jóvoltából június 20-án az érdeklődőknek ismét lehetőségük nyílik arra, hogy bepillantsanak a zárt kapuk mögé.
A közelgő hőségre felkészülve a büntetés-végrehajtási szervezet - csak úgy, mint a szolgálati állataink esetében – gondoskodik arról, hogy a „Második Esély” projekt keretében befogadott mentett kutyák a lehető legkevésbé érezzék a kánikula negatív hatásait.
Kiemelkedő eredményekkel és méltó szakmai bemutatóval járult hozzá a hazai mezőgazdasági és állattenyésztési értékek népszerűsítéséhez a büntetés-végrehajtás gazdasági társasága a 32. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokon. A helyi börtön mellett működő Állampusztai Kft. egyik fontos célkitűzése az őshonos és tradicionális magyar állatfajták tenyésztése, valamint a hazai agrárkultúra értékeinek bemutatása. Ezen munka sikerét jól példázza Jázmin és Jolán kimagasló eredménye.
Péntek reggel az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet bekötőútján, az éppen szolgálatba tartó büntetés-végrehajtási őrnagy szeme láttára egy gyógyszerszállító kisbusz átsodródott a szembejövő sávba, majd az út melletti füves területen borult az oldalára. Lehoczki Zita Zília bv. őrnagy azonnal a bajba jutott férfi segítségére sietett.














