2023. február 11-én a késő délutáni órákban a Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet rabszállítója elé egy szarvas ugrott ki, melyet a gépjármű vezetője már nem tudott kikerülni, és elütötte az állatot.
2023. február 8-án tartotta 2023. évi első ülését a Büntetés-végrehajtási Szervezet Tudományos Tanácsa.
Jégbontó hava – február, a farsang és a télbúcsúztatás hónapja. Az adventi időszakban megvalósított jóvátételi felajánlások után intézetünkben 2023-ban is folytatódik a foglalkozás rehabilitációs programelem.
Kiürítési gyakorlatot tartottak február 7-én, kedden délelőtt a Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
A Gyűjtő „B” objektumát érintő rekonstrukció az idei évben tovább folytatódik. A kizárólag fogvatartotti munkaerő hasznosításával zajló munkálatokat kollégáink felügyelete mellett végzik a szakképzett elítéltek.
Négy fő férfi fogvatartott dolgozott az egri Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet elhasználódott eszközeinek a rakodásában.
Megkezdte a munkát II. Agglomerációs Központ toborzócsoportja. A Budapesti Fegyház és Börtön háromfős csapata, a teljes Agglomerációra kiterjedően koordinálja a létszámbővítéssel kapcsolatos feladatokat.
A Budapesti Fegyház és Börtön személyi állománya közel egy évig gyűjtötte a műanyag kupakokat annak érdekében, hogy beteg gyermekeket támogassanak.
Erdős Ádám bv. őrmester, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rendészeti igazgatás, büntetés-végrehajtási szakirány, II. évfolyamos, nappali munkarendű hallgatója remek tanulmányi eredményeinek és kiemelkedő angol nyelvtudásának köszönhetően Erasmus pályázat keretében elnyerte a lehetőséget, hogy egy szemesztert külföldi felsőoktatási intézményben tölthessen.
Porfestő műhely kezdte meg működését a Sopronkőhidai Ipari és Szolgáltató Kft.-ben. A mintegy 90 millió forintból létrehozott műhelyben előkezelt acél és alumínium munkadarabok porfestését végzik a fogvatartottak.














