A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Több év kihagyás után, idén ismét nagyszabású családi rendezvénnyel rendezvénnyel ünnepli a büntetés-végrehajtás a szervezet napját, Szent Adorján-napot. Tudtad-e, hogy a pécsi börtön udvarán ma is látható a legszigorúbb ítéletek végrehajtásának emlékhelye? Cikksorozatunk tizenharmadik információmorzsájával jelentkezünk a büntetés-végrehajtás kevésbé köztudott érdekességeiről és az elmúlt időszakban elért eredményeiről.
A Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet rózsakertjében elhelyezett terméskő halom a halálbüntetés történetének emlékét hordozza. A terméskövek az egykori bitófa helyére kerültek, amely számos halálos ítélet végrehajtásának színhelye volt.
Az utolsó bűnöző, akit Magyarországon kivégeztek a 28 éves Vadász Ernő volt, akit 1988. május 18-án különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosság miatt halálra ítélt a Legfelsőbb Bíróság. 1988. július 14-én hajnali öt órakor Pradlik György, az utolsó magyarországi ítéletvégrehajtó akasztotta fel a Budapesti Fegyház és Börtön udvarán. 1990 októberében az Alkotmánybíróság eltörölte a halálbüntetést, mert alkotmányellenesnek találták, a halálos ítéleteket pedig életfogytig tartó szabadságvesztésre változtatták.