A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.

Több mint négy tonna gyapjút vágtak le 851 jószágról a tavasz beköszöntével a büntetés-végrehajtási szervezethez tartozó Állampusztai Kft. fűzhalmi juhászatában. Az országosan elismert törzstenyészetben - fogvatartottak munkáltatása mellett - évente esedékes juhnyírást azért kell tavaszra időzíteni, mert így a megnyírt juhok a hidegebb idő beálltáig újabb, védelmet nyújtó bundát tudnak növeszteni, amelyet a következő évben a Kft. értékesít.
A gyapjú a magyar nyelvben általában a juh testét borító, összefüggő bundát alkotó szőrzetet jelenti. A gyapjú nagyon sokféle képen hasznosítható anyag: a biogazdálkodásban jól alkalmazható lassan lebomló trágyaként, így egyre gyakrabban használják a zöldség- és virágtermesztésben, de a ruházati termékeken túl az építőiparban használják hőszigetelőként.
A most megnyírt merino juhok tenyésztésével a Kft. az 1970-es évek közepe óta foglalkozik. Már a kezdetektől a félintenzív hazai fajta fenntartását és tenyésztését tűztük ki célul, melyet a mai napig törzstenyészet formájában végeznek. A tenyésztés kettős (hús, gyapjú) hasznosítású. Természetes szabadtartás mellett, a Kft. területén lévő szikes legelőkön végzik az ország egyik legértékesebb genetikai állományával a tenyésztési és a génmegőrzési feladataikat a Magyar Juh- és Kecsketényésztők Országos Egyesületének segítségével.