A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.

Hazánk legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalma a „TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért” akció keretében a büntetés-végrehajtási szervezet kollégái és az elítéltek Pilisszentkereszten és Debrecenben varázsolták szebbé környezetünket.
Az április 7-13. között megrendezett TeSzedd! akciót az Energiaügyi Minisztérium támogatásával szervezte meg és koordinálta az NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. Az egész országra kiterjedő kampány célja, hogy önkéntes megmozdulás keretében, közösen tegyünk a tisztább környezetünkért.
A mozgalomhoz idén szervezetten csatlakozott április 10-én a Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet személyi állománya, valamint az intézet resztoratív munkavégzés keretén belül bevont fogvatartottakat is. Az akció idején Debrecenben a Panoráma út mentén, valamint a főbb turisztikai látványosságok környékén – egy 5-7 kilométeres útszakaszon – tisztították meg a természetet a részvevő önkéntesek. A Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja Igalon, a helyi kollégák közreműködésével április 9-én, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságával karöltve, pedig a központi és pilisi székhelyű bévések április 11-én vettek részt a helyi önkormányzat nagyszabású megmozdulásában. A bévések Pilisszentkeresztről indulva, a pilisi Kéktúra útvonal mentén szedték össze a szétdobált szemetet.
Az időjárás kegyes volt az önkéntesekhez, akik jelentős mennyiségű hulladéktól szabadították meg a forgalmas útszakaszokat: többnyire PET-palackok, fém üdítős- és sörös dobozok, papírhulladékok, háztartási hulladékkal teli zacskók kerültek a zsákokba.
A büntetés-végrehajtási szervezet elkötelezett a környezetvédelem iránt. Munkatársaik gyakorta vesznek részt szervezett megmozdulásokban, a fogvatartottak számára pedig a börtönben töltött idő alatt a környezettudatos magatartás- és gondolkodás, a szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítése, összességében a felelősségteljes életre nevelés a reintegrációs programok állandó részei.