A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben immár évek óta hagyomány, hogy az újévet, az új kezdetet áldással kezdjük. A fogvatartottak és a személyi állomány is örömmel fogadta január 11-én Zolcsák Miklós görögkatolikus plébánost, aki megszentelte a zárkákat, irodákat és az imatermet. Áldást osztott mindazok részére, akik ezt örömmel fogadták. A szenteltvízzel való meghintés jelképesen nem csak a helyiségeket tisztította meg, hanem ott dolgozók szívét és lelkét is. Az ünnep lehet egy új kezdet az új esztendő kezdetén mindannyiunk életében.
Az ünnep liturgiában használatos elnevezése a görög Epiphania Domini, azaz Urunk megjelenése, a magyar vízkereszt elnevezés a víz megszentelésének szertartásából származik. A vízkereszt ünnepe három jelentést hordoz: a napkeleti bölcsek eljövetelét, Jézus megkereszteltetését, valamint csodatételét a kánai menyegzőn.
Jézus keresztségének emlékére vízkereszt az ünnepi keresztelések napja volt, a katolikus egyház tömjént és vizet szentelt, innen az ünnep elnevezése.
Vízkereszt napján szokás volt a szenteltvíz hazavitele is, melynek gyógyító hatást tulajdonítottak, s mindenféle betegségre használták. A házakat vízzel és sóval szentelték meg, és a pap krétával írta a szemöldökfára a házszentelés évét és a G. M. B. betűket (Gáspár, Menyhért, Boldizsár).