A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Somogy Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A fogvatartottak szabadulás utáni visszailleszkedését elősegítő foglalkozások az önismeret fejlesztésére és az agressziócsökkentésre irányultak.
A 30 órás önismereti foglalkozások során a részvevők alapvető ismereteket szereztek a sztereotípiák, értékrendek fogalomköréről, az énképet alakító tényezőkről. Az elméleti oktatás mellett játékos formában gyakorolták a toleráns viselkedésformákat fogvatartott társaikkal.
Az agresszív, erőszakos megnyilvánulások csökkentését, megelőzését szolgálta a következő 30 órás kompetenciafejlesztés, amely fontos jelentőséggel bír a börtönbeli fogvatartotti közösségekben. A résztvevők motivációt és eszközöket kaptak arra is, hogy a képessé váljanak a kontrollvesztéssel járó helyzetek azonosítására, agresszív viselkedésük fokozatos leépítésére és az erőszakmentes kommunikáció alapjainak elsajátítására.
A kompetenciák fejlesztése segítséget nyújt a szabadulása utáni sikeresebb társadalmi visszailleszkedésben, a bűnismétlés elkerülésében.
„Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosítószámú, "Fogvatartottak reintegrációja" című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.”
A projektről bővebb információ található a büntetés-végrehajtási szervezet honlapján (https://bv.gov.hu/hu/efop-1-3-3), illetve www.tettprogram.hu oldalon.