A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Október 26-án 14 órakor gurult be a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház területére a cipővédő, illetve a körgumis sapkával megrakott áruszállító. A fogvatartottak által készített 166 000 darab körgumis sapkát és 1000 pár cipővédőt jóvátételi felajánlás keretében adták át a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház részére.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” című kiemelt projekt konzorciumi partnerségben, a Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága együttműködésével 5,734 milliárd forint támogatásból valósul meg. A projekt célja az elítéltek és a letartóztatottak munkaerő piaci reintegrációjának erősítése, foglalkoztathatósági helyzetének javítása, valamint a bűnismétlés kockázatának csökkentése. A program egyrészt fókuszál a célcsoport fejlesztésére (személyiség- és kompetenciafejlesztő, valamint képzési és utógondozási programok), másrészt a befogadására alkalmas környezet megteremtésére.
A „Munkaszocializációs projektelemben” összesen 158 fő fogvatartott vesz részt, akik sikerrel elsajátították a szükséges elméleti ismereteket, majd megkezdték munkagyakorlatukat. Az elkészült termékek és tisztított textíliák egészségügyi intézmények részére kerülnek felajánlásra. A Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben eddig 11,2 tonna mosott textília került átadásra a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház részére. A projektelem bevezetése óta a Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben összesen 1 257 000 darab körgumis sapka és 196 000 darab cipővédő; a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtönben, valamint a Kalocsai Fegyház és Börtönben 16 019 darab bázis-zsilipruha, illetve 2256 darab látogatókabát készült.
A felajánlás a fogvatartottak reintegrációjához kapcsolódó tevékenységeken keresztül a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvásához is hozzájárul, továbbá szorosan kapcsolódik a büntetés-végrehajtási szervezet reintegrációs tevékenységéhez, azt kiegészítve valósul meg.
„Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, "Fogvatartottak reintegrációja" című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.”