A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

Április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük a költészet napját Magyarországon – egy olyan alkalmat, amikor a vers erejével és szépségével foglalkozunk, s megállunk egy pillanatra, hogy a szavak mélységére figyeljünk.
Ez a nap nemcsak a hivatásos költők terepe, hanem mindenkié, aki ír, olvas, vagy egyszerűen csak átérzi egy-egy vers sorainak súlyát. Így a Kiskunhalasi Büntetés-végrehajtási Intézetben is, két fogvatartott – Villányi Klára és Tuska Tamás – saját költeményekkel emlékezett meg a költészet napjáról.
Az intézetben nagy hangsúlyt fektetnek az irodalmi és kulturális foglalkozásokra, így e képpen beépítésre került a kreditszerző reintegrációs programokba is. A versírás és az olvasás nemcsak a szellemet fejleszti, hanem segíthet az önkifejezésben, az önismeretben és a lelki feldolgozásban is. Villányi Klára és Tuska Tamás verseiben személyes élmények, belső vívódások, remények és tanulságok jelennek meg – mindaz, ami egy ember útját kíséri, még ha az út jelenleg rácsok között is halad. A két fogvatartott alkotása bizonyítja, hogy a líra nem ismer határokat, és hogy a költészet napja valóban mindenki ünnepe.
József Attila – Tiszta szívvel
,,Nincsen apám, se anyám,
se istenem, se hazám,
se bölcsőm, se szemfedőm,
se csókom, se szeretőm.
Harmadnapja nem eszek,
se sokat, se keveset.
Húsz esztendőm hatalom,
húsz esztendőm eladom.
Hogyha nem kell senkinek,
hát az ördög veszi meg.
Tiszta szívvel betörök,
ha kell, embert is ölök.
Elfognak és felkötnek,
áldott földdel elfödnek
s halált hozó fű terem
gyönyörűszép szívemen.”
1925. március