A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Boldog gyermekarcokkal találkozhattak mindazok, akik tegnap a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Gyermekvédelmi Központ, Fruska Speciális Gyermekotthon eseményén jelen voltak.
A fogvatartottak az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” című kiemelt projekt keretében, a 2022 októberében indult Foglalkozási rehabilitációs programelem foglalkozásain készített ajándéktárgyak csaltak mosolyt az otthon lakói arcára.
Az új programelem azon fogvatartottakat karolja fel, akik az intézet falain belül történő munkáltatásba nem vonhatóak be. A célcsoport számára történő program összeállításánál fontos szem előtt tartani, hogy olyan foglalkozásokon vegyenek részt, melyek fejlesztik a munkavégző képességeiket, készségeiket. Ezzel is nagyobb lehetőséget biztosítva a társadalomba történő visszailleszkedésre, a munkaerőpiacon történő kedvezőbb indulásra, valamint hozzájárulva ahhoz, hogy munkát vállalva, egyrészt a társadalom hasznos tagjává váljanak, ezáltal is csökkentve a bűnismétlés kockázatát.
Ahhoz, hogy az intézet falain belül is hasznosnak érezhessék magukat, hogy olyat tehessenek mellyel, ha csak szimbolikusan is, de enyhítetik az általuk elkövetett cselekmény negatív hatásait a társadalom felé, jó lehetőséget nyújt a jóvátételi programokon, jóvátételi felajánlás programon való részvétel.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Gyermekvédelmi Központ Fruska Speciális Gyermekotthon lakói részére kerültek átadásra azok az ajándékdobozok, melyeket az intézet II. objektumában elhelyezett 30 női fogvatartott nagy gonddal és szeretettel készített ajándéktárgyait rejtette. A keresztszemes öltéssel hímzett kulcstartók, ajándéktasakokat és memóriakártyákat a fogvatartottak a Foglalkoztatási rehabilitációs programelem foglalkozásain készítettek és ajánlottak fel az otthonban élő gyermekek számára, mely ajándékokkal szebbé tették a gyerekek napját.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” című projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.