A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

2026. június 11-én Együd József bv. alezredes, parancsnok pedagógusnap alkalmából köszöntötte a büntetés-végrehajtási alosztály munkatársait.
1952 óta június első vasárnapja a magyar pedagógusok napja, amikor „virágcsokorral vagy más apró figyelmességgel, kreatív ajándékkal köszönthetjük a tanító néniket.” Azonban, ha a pedagógusok világnapjának 1994-es, UNESCO általi definícióját nézzük, akkor ott nemcsak tanító nénikről van szó, hanem minden más, nevelési-oktatási területen dolgozó szakembert is megemlítenek. Azokat is, akikre olyan perifériális helyzetben lévők vannak bízva, mint például a zárt intézetek, így a börtönök lakói is.
Ők mindannyian megérdemlik, hogy az év során legalább egyszer megálljunk egy pillanatra és rájuk irányuljon a figyelmünk: mit köszönhet nekik a társadalom, amit a reintegráció érdekében végeznek, és mit köszönhet nekik az állomány többi tagja, amikor nap mint nap helytállnak az elhelyezési részlegen az intézet dinamikus biztonsága érdekében, amikor fenntartják a rendet, együttműködésre bírják a fogvatartottakat.
Bízunk benne, hogy ez a nap egy kicsit kivétel volt, amikor legalább egy köszönet erejéig kifejezhettük megbecsülésünket!







