A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön
A pénzügyi tudatosságot fejlesztő iskolai témahét programjához csatlakozott az intézet 2023. március 6-10. között, amikor az érettségi felkészítésben résztvevő fogvatartottak számára került megtartásra az a játékos foglalkozás, amely keretében nemcsak tanulhattak a pénzről, a takarékosságról, a befektetésről, hanem külön erre a célra, középiskolások által készített társasjátékok segítségével is elsajátíthattak ismereteket.
„2023. március 6-10. között a kilencedik PÉNZ7 valósul meg az iskolákban, pénzügyi témakörben „Korszerű pénzkezelés és digitális biztonság”, vállalkozói témakörben „Gondolkozz és vállalkozz!” fókusszal” – olvasható a témahét honlapján. De mi is a Pénz7 és hogyan kapcsolódhat egy bv. intézet?
Hazánk 2015-ben alapítóként csatlakozott az European Money Week Európa-szerte mintegy 30 országban egy időben zajló kezdeményezéshez, így a PÉNZ7 idén is kapcsolódik mind a European Money Week, mind a Global Money Week eseménysorozatokhoz. Az élményközpontú PÉNZ7 rendhagyó tanórák sora, amelyek keretében az egyes korosztályok sajátosságait figyelembe véve, játékosan adják át a felelős döntéshez szükséges ismereteket, fejlesztik a kreatív problémamegoldás képességét.
A Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön egy ajándékcsomagot kapott a városban működő Georgikon Görögkatolikus Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum diákjaitól. A csomag a társadalmi felelősségvállalás szellemében, a diákok által készített pénzügyi tudatosságot fejlesztő társasjátékokat tartalmaztak. A 2-4 fő által játszható játékokat is a hét szellemében készítették a diákok, minden háztartásban megtalálható, újrahasznosított anyagokból (kockás konyharuha, különféle színű petpalack-kupakok, kis papírkártyák), megalkotásukkor a költséghatékonyság mellett fontos szempont volt az egyediség is.
A Georgikon és az intézet képzésében is résztvevő oktatók bevonásával a takarékosság, a pénzügyi tervezés fontosságára irányították rá az elítéltek figyelmét a mai foglalkozások, amelyek az intézet reintegrációs céljaihoz kapcsolódva, a szabadulás utáni időszakra fokuszáltak, a fogvatartottak figyelmét hívták fel arra, hogy ezekkel a feladatokkal ma még játékos formában, a kinti életükben azonban már nagyon is komolyan kell foglalkozniuk.