A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön
Egy évvel ezelőtt a Magyar Kultúra Napján indítottuk el azt a sorozatot, ami az irodalmi 200-as évfordulókhoz kapcsolódik. A mai napon a Petőfi bicentenáriumi év zárásaként, a költő életének kevésbé ismert érdekességeivel ismerkedhettek a fogvatartottak.
Január 22. a Himnusz születésnapja, így adódott, hogy 2023-ban Kölcseyhez kapcsolódjuk a Magyar Kultúra Napján. A következő alkalom Az ember tragédiájának szerzőjéről, Madách Imréről szólt, míg az idei Magyar Kultúra Napjához a Petőfi200 záróeseményeként kapcsolódtunk. Fodor Gáborné a rendhagyó irodalomórára olyan „Tudtad-e?” ill. „ami a tankönyvből kimaradt” típusú érdekességekkel készült Petőfi életéből, az ifjúkori bordaloktól a hitvesi költészeten át a gasztronómiai kuriózumokig, amelyek felkeltették azoknak a fogvatartottaknak a figyelmét is Petőfi iránt, akiknek leginkább talán csak a Nemzeti dal refrénje maradt meg emlékezetükben az iskolai tanórákról vagy ünnepségekről. Arra, hogy a rendhagyó irodalomóra anyagából mi ragadt meg, a tanárnő egy játékos mérőeszközt alkalmazott: kokárda-alakú szófelhőket kellett készíteni, és az nyert, aki az elhangzottakból a legtöbb Petőfihez köthető kulcsszót tudta beírni.