A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön

Lindenberger Lajos egykori fogházigazgató emléktáblájánál tartott megemlékezést a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön az 1944. március 22-i börtönkitörés 81. évfordulóján. A sátoraljaújhelyi börtön több mint nyolc évtizede őrzi az 1944-es, tragikus fordulatot vett események emléket.
A börtönkitörés közvetlenül a kitörés napján – a német megszállást követő harmadik napon – már tragédiába torkollott, hiszen a börtönkitörés elbukott, 51 fő halálát követelve, majd ez a szám a megtorlást követően hatvankettőre emelkedett. A börtönkitörés azonban további, közvetett áldozatokkal is járt, hiszen Lindenberger Lajos fogházigazgatót 1950-ben beidézték az ÁVH-ra először csak tanúként, majd az ott elszenvedett bánásmódnak köszönhetően lelte halálát. A Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön 2025. március 21-én szervezett koszorúzást az egykori elöljáró intézeti főbejárat mellett elhelyezett emléktáblájánál.
Az idei megemlékezésen Pavlics Tamás bv. főhadnagy, börtönmúzeumi főelőadó egy, a közelmúltban a múzeumnak felajánlott visszaemlékezésből olvasott fel részleteket, amelyek a nap történései és utóélete szempontjából voltak relevánsak. Beszédének összegzésében arra hívta fel a megemlékezők figyelmét, hogy: Lindenberger Lajos, Pákey János és társaik példája arra figyelmeztet, hogy a XX. század autoriter, sőt totalitárius rendszerei között is lehetett embernek maradni, mégha ez az életükbe is került és ezért nyolc évtized után is érdemesek tiszteletünkre.
A kegyelet virágait elsőként Széll Roland bv. alezredes, parancsnok-helyettes helyezte el, majd az egykori résztvevők emlékét ápoló szervezetek és a hozzátartozók koszorúztak az emlékezésen megjelent állománytagok és a Georgikon Görögkatolikus Mezőgazdasági Szakiskola diákjainak körében.