A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szegedi Fegyház és Börtön
Semmelweis napja alkalmából, július 3 - án Budapesten, két dolgozó kapott kitüntetést a Szegedi Fegyház és Börtönből a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokától, egyikőjük munkáját a Belügyminiszter is elismerte.
Július 1-e az egészségügy napja. Ezen a napon született Semmelweis Ignác, akinek emberek milliói köszönhetik életüket. Az anyák megmentőjének módszerét, a fertőtlenítős alapos kézmosást a világ egészségügyi intézményeiben ma is alkalmazzák.
A budai Tabánból származó, Bécsben tanuló és dolgozó, majd Pestre visszatérő Semmelweis ezzel a felfedezésével a modern nyugati medicina fejlődésének egyik kulcsfigurája lett.
Felismerte, hogy a gyermekágyi lázat az orvosok okozták azzal, hogy boncolás után, kézfertőtlenítés nélkül mentek át a szülészeti osztályra, és ott fertőtlenítetlen kézzel vizsgálták a várandós nőket. Semmelweis a halálos fertőzés megakadályozásával kapcsolatban olyan egyszerű és hatásos elveket fogalmazott meg, amelyek jelentőségét csak egy jó évtized múltán a francia Pasteur és a német Koch bakteriológiai kutatásait követően ismertek fel.
Kevésbé ismeretes, hogy Semmelweis Ignác nemcsak szülészorvos, hanem mint sebész is kiváló tevékenységet folytatott, így hazánkban elsőként végzett petefészek-műtétet és másodiknak császármetszést.
Életében nem kapott igazi elismerést, negyvenhét éves, amikor az elmebaj jelei mutatkoznak rajta, ezt föltehetően egy csontvelőgyulladásból kialakult szepszis okozta, amely vagy egy műtét, vagy pedig az elmegyógyintézet ápolóinak durva bánásmódjának következménye. Abban a betegségben halt meg 1865-ben, amelynek kórlényegét felfedezte. Érdekes következtetésre jutott Garamvölgyi László, az ismert bűnügyi szakíró. Elméleti vizsgálata szerint az anyák megmentőjét brutálisan agyonverték a döblingi elmegyógyintézet pincéjében.
Hamvait felesége 1891-ben Budapestre hozatta családjának sírboltjába. 1965-ben, halálának 100. évfordulóján új sírba helyezték szülőházának udvarában, mely jelenleg a Semmelweis Orvostörténeti Múzeumnak ad helyet.
Nemzetközi emlékbizottság alakult. Síremléket, szobrot emeltek neki. Könyveket írtak róla. Az idők folyamán regényes élete több filmrendezőt megihletett szerte a világon.