A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Bv. Intézetben több éve folyik vakvezető kölyökkutyák képzése. A börtön és a Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének együttműködése során fiatalkorú fogvatartottak vakvezető kutyanövendékeket nevelnek, szocializálják, előképzik őket.
Szegedi Fegyház és Börtön
Virággal és ünnepi műsorral köszöntötték a hölgyeket március 8-án, a Nemzetközi Nőnapon a Szegedi Fegyház és Börtön Mars-téri dísztermében.
Tizennégy villanyszerelő tanuló adott számot tudásáról, március első szerdáján az elítéltek munkáltatását szervező Nagyfa-Alföld Kft. szegedi telepén.
Februárban huszonkilenc elítélt szerzett a burkoló szakmunkás bizonyítványt Szegeden és Nagyfán.
Hat Csongrád-Csanád megyei iskolában ismerkedtek a diákok a büntetés-végrehajtási dolgozók munkájával az elmúlt hónapokban. Ennek eredménye, hogy az előadásokon résztvevő érettségizők közül már többen jelentkeztek a börtönbe dolgozni.
„Az egyszerű börtönőr életét írtam le, azokat a mindennapos küszködéseket, amikben mi vergődtünk, nem a híres gyilkosok tetteinek leírásával keresem a népszerűséget.” – mondta Tóth György ny. őrnagy, aki a nyolcvanas években a Szegedi Fegyház és Börtönben dolgozott.
Az elmúlt évben három fiatal kutyát vásárolt a Szegedi Fegyház és Börtön. Két németjuhász és egy hollandi juhász, kutyavezetőikkel három hónapig tanulták az őrző, védő és engedelmességi feladatokat. Január közepén sikeresen vizsgáztak.
EFOP csoportfoglalkozáson és egyházi rendezvényen emlékeztek az elítéltek január harmadik hetében a kultúra napjára a Csillagbörtönben.
Új erőgépeket szerzett be a Szegedi Fegyház és Börtön a dolgozók edzőtermeibe.
Január közepén megkezdődött a zárkák felújítása a Szegedi Fegyház és Börtön Mars téri épületében.
Kiemelkedő szolgálati tevékenységért kapott december 17-én a Csillagbörtön öt dolgozója jutalmat a Szegedi Fegyház és Börtön dísztermében.












