A fiatalkorú bűnelkövetőket Tökölön, Pécsen, Szirmabesenyőn és Kecskeméten helyezik el.
Szegedi Fegyház és Börtön
Már hagyomány a Szegedi Fegyház és Börtön életében, hogy a pedagógusokat kis ünnepség keretében köszöntik. Június 7-én délelőtt az intézet II. Objektumában, a Dorozsmai úti előzetes házban Tikász Sándor bv. dandártábornok dicséretben részesített hat dolgozót.
Dokumentumfilmet forgatott Borbola Lilla, az SZTE végzős hallgatója Kovács Zoltán operatőrrel a Csillagbörtönben, a Vörös Hadsereg 1944 szeptemberétől 1945 májusáig működő katonai hadifogolytáboráról.
Ady Endre, Szabó Lőrinc, Petőfi Sándor és József Attila verseit szavalták az elítéltek a Költészet Napján, április 11-én a Szegedi Fegyház és Börtön csillagépületének kultúrtermében.
2016 októberében indult el a Szegedi Fegyház és Börtönben a fogvatartottak reintegrációját támogató program, hiszen a fogvatartottak szabadulásuk után sokszor állnak kihívások előtt: legyen az álláskeresés, szociális ügyintézés, esetleg a családi kötelékek szorosabbá fűzése.
Az Egészségügyi Világnapon, április 7-én, a Csongrád Megyei Kormányhivatal szervezésében, vettek részt változatos sportprogramokon kollégáink a szegedi Erzsébet Ligetben.
A húsvéti ünnepkör „Szent Három Napjáról” a Szegedi Fegyház és Börtön mindhárom objektumában megemlékeztek az elítéltek egyházi ünnepségein. Az intézetben a rendszerváltás óta emlékeznek szentmisével húsvét ünnepére. Napjainkra 12 felekezet végzi a fogvatartottak lelkigondozását, reintegrációját.
Meglepetés műsorral és virággal köszöntötték a hölgyeket március 8-án, a Nemzetközi Nőnapon a Szegedi Fegyház és Börtön dísztermében.
A Büntetés-végrehajtási Szervezet Országos Asztalitenisz Bajnokságán második helyezést ért el Szeged csapata március 8-án, a Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási Központjában, Budapesten.
Naponta 163 elítéltet szállítottak a Szegedi Fegyház és Börtön III. objektumából, Nagyfáról az ország déli határvonalához kerítést építeni. A fogvatartottak naponta tíz órát dolgoztak a határon.
Szegedi felügyelők nyerték a Bács-Kiskun Vármegyei Bv. Intézetben, február 23-án rendezett asztalitenisz versenyt, amelyen hat bv. intézet csapatai mérték össze tudásukat.





