A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
![](https://bv.gov.hu/sites/default/files/pallay-otto.jpg)
A Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága által közösen indított EFOP_PLUSZ-3.1.1-24-2024-00001 azonosító számú „Társadalmi kohéziót erősítő komplex bűnmegelőzési és reintegrációs program” segíti a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben elhelyezett fogvatartottak társadalomba való visszailleszkedését.
A projektben részt vevő 6 fő női fogvatartott foglalkozási rehabilitációs foglalkozásokon térdeplő huzatokat varrt, amelyek 2024. december 19-én a „Karácsonyi Angyalok” elnevezésű jóvátételi felajánlás keretein belül kerültek átadásra a Jézus Szíve Plébánia részére.
Bartal Mónika bv. alezredes, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet szakmai vezetője Lédeczi Dénes esperes, plébános főtisztelendő úrnak ünnepélyes keretek között adta át a térdeplő párnahuzatokat.
Az ünnepi hangulatot a Szent József templom, Szent József Imaközössége karácsonyi versekkel és énekekkel tette meghitté, továbbá emlékezetessé.
Az Európai Szociális Alap Pluszból finanszírozott EFOP_PLUSZ-3.1.1-24-2024-00001 azonosító számú „Társadalmi kohéziót erősítő komplex bűnmegelőzési és reintegrációs program” a Széchenyi Terv Plusz keretében és a büntetés-végrehajtási szervezet reintegrációs tevékenységeivel szorosan együttműködve, azt kiegészítve valósul meg. A fogvatartottak társadalmi és munkaerőpiaci beilleszkedését segítő, valamint a hozzátartozóikat támogató projekt 5,658 milliárd forint európai uniós forrásban részesült és 2026. december 31-ig tart.