A büntetés-végrehajtási szervezet részt vett az Ideiglenes Biztonsági Határzár első sorához szükséges elemek legyártásában, és a Magyar Honvédséggel közösen részt vállalt annak megépítésében is. A második sor kerítés elkészítése viszont már teljes egészében a büntetés-végrehajtás feladata volt: a második kerítés szakembereink irányításával és összesen 700 fogvatartott munkáltatásával határidő előtt, már 2017 tavaszára befejeződött.
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Június hónapban 10-én a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Karacs Ferenc Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola diákjai, 17-én a Móricz Zsigmond Református Kollégium, Gimnázium, Technikum, Általános Iskola és Óvoda diákjai vettek részt az intézetben pályaorientációs, bűnmegelőzési célú intézetlátogatáson.
Az EFOP-1.3.3-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” című kiemelt projekt keretében szimbolikus jóvátétel, valósult meg 2022. június 16-án a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
2022. május 31-én, Jászalsószentgyörgyön második alkalommal került megrendezésre a II. Jászsági Bűnmegelőzési és Drog-prevenciós vetélkedő középiskolás korosztály számára.
Május 05-én személyi állománytagok és egy elítélt vett részt a Földművelésügyi Minisztérium a X. TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akcióban.
Az idei kerékpár szezon első túrája során meghódítottuk a Velencei tavat és környékét.
Április 30-án a Rákócziújfalun a Családi Majálison, majd május 1-jén a szolnoki Családi Majálison folytatta az intézet toborzási tevékenységét.
Áprilisban elkészült és átadásra került a személyi állomány felújított pihenőhelyisége.
A Szentannai Sámuel Református Gimnázium, Technikum és Kollégium végzőseinek ismertette meg az intézet a büntetés-végrehajtási szervezet feladatait, működését, felvételi feltételeit toborzás céljából.
Magyar Ezüstfokozatú érdemkereszt elismerésben részesül a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet osztályvezetője Bartal Mónika bv. őrnagy, a magyar forradalom és szabadságharc 174. évfordulója alkalmából tartott ünnepségen.
Mint minden évben, idén is március 8-án köszöntöttük az intézetünkben dolgozó hölgyeket a Nemzetközi Nőnap alkalmából, igaz idén is kicsit rendhagyó módon a járványügyi intézkedések megtartása mellett.









