A Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet III. objektuma az ország egyetlen magasépítésű börtöne: a fogvatartottak elhelyezésére két, egyenként 11 szintes börtönépület szolgál, amelynek tetőterében egy-egy sétaudvart alakítottak ki.
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
2022. február 22-én a fogvatartottak reintegrációs tiszti csoportfoglalkozáson emlékeztek meg a bűncselekmények áldozatairól. A foglalkozás célja a bűnmegelőzésen kívül az volt, hogy ne csak a klasszikus értelemben vett áldozat fogalmával legyenek tisztában a fogvatartottak, hanem azzal is, hogy nemcsak a bűncselekmény közvetlen sértettje számít áldozatnak.
Februárban elkészült és átadásra került a személyi állomány felújított fürdőhelyisége.
Urunk bemutatásának ünnepén, Gyertyaszentelő Boldog Asszony napján ünnepi liturgia keretében gyertyaszentelést végzett az intézet börtönlelkésze február 3-án.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben 2021. december 7-én 15 fő bevonásával a Pannon Oktatási Központ Gimnázium, Szakgimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Általános Iskolával együttműködésben intézménytakarító és kisegítő képzés indult.
A korábbi évekhez hasonlóan, Vízkereszt ünnepéhez kapcsolódva az idén is több zárka megszentelése történt meg az intézetben.
A Rendezett Jövőért Egyesület alapszabálya értelmében az egyesület célja és feladata a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet személyi állományát és hozzátartozóikat megcélozva a munkaképesség megőrzésének támogatása, az egészségvédelem, egészségmegőrzés támogatása és rekreációs programok szervezése.
December hónapban beruházási munkálatok keretében felújításra került a fogvatartotti elhelyezési részleg folyosóinak padozata.
A járványügyi helyzet ellenére ismét megérkezett a Mikulás az intézetbe. Természetesen az idén is betartva minden egészségügyi és beléptetési szabályt. A rénszarvasok által húzott szánját most is kinn hagyta az intézet előtt, és ebben az évben is használta a kézfertőtlenítőt és a szájmaszkot, gumikesztyűt.
Dietrich Bonhoeffer-díj elismerésben részesült az intézet börtönlelkésze.
Október 21-én személyi állománytagok és két elítélt vettek részt a Földművelésügyi Minisztérium a IX. TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akcióban.






