Az 1878. évi V. törvény, vagyis a Csemegi-kódex volt az első magyar nyelvű, európai trendeknek megfelelő, átfogó büntetőjogi szabályozást tartalmazó törvénykönyv Magyarország történelmében, amely évtizedekre határozta meg a korabeli büntetés-végrehajtási munkát.
Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Rendőrségi Igazgatási Központ auditóriumában került sor a 2018. évi országos pontszerző bajnokságok díjainak átadására, valamint a Belügyminisztérium és a rendészeti szervek kiemelkedő sporttevékenységet nyújtó személyi állománytagjainak elismerésére ünnepélyes keretek között január 31-én.
A Krisztus-hívők egységéért rendezett Imahét keretében az intézetünk Imatermében január 25.-én 10 órától Ökomenikus Istentiszteletet tartottunk.
A korábbi évekhez hasonlóan, Vízkereszt ünnepéhez kapcsolódva az idén is több zárkaszentelése történt meg az intézetben.
A karácsony visszatér. Fényt hoz ezekben a napokban, amikor egész évben a leghosszabbak az éjszakák. A leghidegebb napokon jön el újra, ugyanakkor melegséggel tölti el a börtön falain belül a fogvatartottak szívét is.
Intézetünkben immár négy éve hagyomány, hogy advent idején minden jelentkező fogvatartott részt vehet a hajnali Roráték valamelyikén. Ez a szertartás kifejezetten a karácsonyvárás időszakának jellegzetes liturgikus alkalma.
A BvOP ismeretterjesztő országos roadshow-t indított, amelynek ötödik állomása Szolnok volt.
Mindenszentek és halottak napja alkalmából 101 fogvatartott vett részt az ünnepi liturgián, melyet az intézet börtönlelkésze tartott a sétaudvaron.
Az Országgyűlési Őrség 2018. október 19-én 6. alkalommal rendezte meg a Tornyos Kupát, amelyre meghívta a Belügyminisztérium szerveihez tartozó dolgozókat, nyugállományú tagjait, valamint a rendészeti tanintézetek hallgatóit.
A Szolnoki Törvényszéken 2018. november 23-án Digitális Nyílt Napot tartottak, melyen Kissné dr. Szabó Judit, a Szolnoki Törvényszék elnöke és az Országos Bírósági Hivatal képviselői mutatták be az elmúlt hat évben a magyar bíróságokon megvalósított elektronikus fejlesztéseket.
Nemzeti ünnepünk október 23-a alkalmából 2018. október 19-én 10.00 órai kezdettel ünnepséget tartott az intézet parancsnoka, ahol az alábbi elismerések kerültek kihirdetésre.






