A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet

A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet negyedik alkalommal csatlakozott a Múzeumok éjszakája rendezvénysorozathoz. A Szombahelyen a Savaria Múzeum által koordinált program részeként június 20-ára meghirdetett intézetlátogatáson két turnusban 188 ember vett részt.
Gyerekek, házastársak, szülők, testvérek ismerkedhettek családtagjuk munkahelyével: június 19-ére a személyi állomány hozzátartozóit hívtuk intézetlátogatásra. A kétórás esti programon 132 vendég pillanthatott be a „falon túli” világba.
Vizsgákkal kezdődött a hét a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben. A kertész, a burkoló, valamint a szociális gondozó és ápoló szakmaképzésben részt vevő elítéltek adtak számot tudásukról a vizsgabizottság tagjainak.
Szlovén büntetés-végrehajtási szakemberek látogattak az I. Agglomerációba június 9-10-én. A látogatás célja az intézetek közötti nemzetközi kapcsolat mélyítése, valamint a jövőbeni esetleges együttműködés kereteinek egyeztetése volt.
Összesen 11 helyszínen 101 programot kínálnak a Múzeumok éjszakáján Szombathelyen. A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben két turnusban – 18 órától és 20.30-tól - fogadjuk a látogatókat. A programokat június 5-én, pénteken a Smidt Múzeumban ismertették a szervező és részt vevő intézmények képviselői.
Együtt szereltek fel, együtt jártak alapképzésre, és volt idő, amikor egy szakaszban és egy épületben láttak el szolgálatot. Lőrincz János bv. őrmester és öccse, Lőrincz Bálint bv. törzsőrmester nyolc éve öltötték magukra az egyenruhát, azóta szolgálnak a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben. Május 31. a testvérek világnapja, ennek apropóján beszélgettünk velük.
Dr. Székely János megyés püspök celebrált szentmisét férfi fogvatartottaknak a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet kápolnájában május 27-én, szerdán délelőtt. Az egyházmegye főpásztora egy hamarosan szabaduló elítéltet részesített a bérmálás szentségében.
Tizennyolc fogvatartott tett sikeres záróvizsgát a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben május 18-án, hétfőn. Mindannyian abban bíznak, hogy a börtönben kitanult festő-mázoló-tapétázó szakmával szabadulásuk után könnyen el tudnak majd helyezkedni.
Az ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 11. évfolyamos diákjai jártak a szombathelyi büntetés-végrehajtási intézetben május 5-én, kedden. Három osztály tanulói két turnusban ismerkedtek a bástyafalon belüli élettel – mi a délutáni csoport mellé szegődtünk.
Orgonaillat, ünnepi ruha, nagy ölelés, könnybe lábadt szemek: édesanyjukat köszöntötték a Böri Bölcsibe járó kisgyermekek. A kicsik ajándékot is készítettek anyák napjára.















