A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Váci Fegyház és Börtön
A börtönépítési program keretében - 1855 és 1885 között - került sor a Váci Fegyház és Börtön kápolnájának felépítésére, azzal a céllal, hogy a fegyencek részére méltó istentiszteleti helyet biztosítsanak. A kápolna a magyar börtönépítészet egyik kiemelkedő és egyedülálló alkotása, amely műemlékvédelmi szempontból nagy jelentőséggel bír. Az épület neogótikus építészeti stílusjegyeket visel magán.
A Váci Fegyház és Börtön vezetése kiemelt figyelmet fordít az impozáns épület állagmegóvására, karbantartására. A tavalyi évben egy nagyobb vihar során megsérült a tetőszerkezet bádogozása. A beázást és a külső homlokzat amortizációját elkerülendő megkezdődtek a helyreállítási munkálatok. Az intézet saját költségvetéséből finanszírozza a javítások végrehajtását.
A megépítésétől kezdve 1949-ig működött a börtönben a lelkészi szolgálat, mely elsősorban a fegyencek lelki és erkölcsi fejlődését volt hivatott elősegíteni. Az istentiszteletek, a hitelemző oktatások és a hitéletben való részvétel a fegyencek számára kötelező jellegű volt. 1949-ben a börtönökben működő lelkészi szolgálatokat megszüntették, a lelkészeket elbocsátották. Ez évtől a váci börtön kápolnája is munkahelyként funkcionált tovább, majd raktárnak használták, 2000-től azonban újból a fogvatartottak hitéletének központja lett.