A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Váci Fegyház és Börtön
A Váci Fegyház és Börtön országos jellegű végrehajtó intézet. Az intézet alapfeladataként biztosítja a jogerősen elítélt felnőttkorú férfiak szabadságvesztés-büntetése végrehajtását fegyház és börtön fokozatban, valamint az illetékességi területéhez tartozó négy városi (járási) bíróság által elrendelt előzetes letartóztatás foganatosítását.
Befogadóképessége: 720 fő.
Az intézet főépülete 1777-ben épült „nemesi ifjak” nevelőintézeteként. Az új osztrák birodalmi büntető törvénykönyv 1854. évi hatályba lépését követően a Váci Fegyház és Börtön 1855-ben nyitotta meg kapuit, az első fegyencet az év novemberében fogadták be. A Csemegi-kódex hatályba lépésével az intézetet kerületi börtönné, majd 1884-ben ismét fegyházzá alakították át. A sokáig Magyarország legmodernebb gyógyintézetének számító rabkórház 1931-ben is itt készült el. Az 1956-os forradalom után a politikai okból elítéltek egyik legnagyobb fogvatartó intézete volt, 1996-ig pedig itt működött a Büntetés-végrehajtási Tiszthelyettesképző Iskolája is.
Az elítéltek az intézet mellett működő Duna-Mix Kft-nél végeznek munkát. A nyomda és könyvkötészet mellett varrodai, fémtechnológiai területen és asztalos üzemben is foglalkoztatják a fogvatartottakat.