A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Váci Fegyház és Börtön
A Váci Fegyház és Börtön 2023. augusztus 19-én ismét megnyitotta kapuit az érdeklődők előtt. Az intézetet bemutató előadást és toborzási rendezvényt ezúttal hétvégi időpontra szervezte a Személyügyi és Titkársági Osztály és a IV. Agglomeráció toborzócsoportja, ennek köszönhetően nagyobb létszám, egészen pontosan 50 fő vett részt a programon.
A nyílt nap elsődleges célja a toborzás és a potenciális jelentkezők megszólítása, de emellett azokat az érdeklődőket is szívesen fogadta az intézet, akik csak szerették volna közelebbről megismerni a Váci Fegyház és Börtönt, az itt folyó szakmai tevékenységet.
Az új munkaerő elérésének, tájékoztatásának közvetlen és hatékony módja a nyílt nap szervezése, hiszen az ilyen alkalmakkor a jelentkező megismerheti a munkakörnyezetet, kötetlenül érdeklődhet a kollégáktól. Kiemelten fontos a rendezvény az intézet társadalmi megítélésének szempontjából is, bár a büntetés-végrehajtási szervezet egyre nyitottabb a lakosság felé, kevesen tapasztalhatták meg, hogy a munkakörülmények maximálisan megfelelnek a kor elvárásainak. Emellett első kézből tájékozódhatnak az érdeklődők a büntetés-végrehajtási szervezet technikai fejlesztéseiről, az állományt érintő munkakörülmény javító intézkedésekről.
A program kezdetén az intézet parancsnoka, Nagy Balázs István bv. ezredes tartott előadást az érdeklődőknek a Váci Fegyház és Börtön történetéről, a büntetés-végrehajtási szervezet feladatiról és az intézetben folytatott szaktevékenységről. A személyügyi szakterület ismertette a betöltésre váró beosztásokat, az egyes pozíciók felvételi követelményeit, a bérezést és a munkakörökkel járó feladatokat is.
Az előadásokat intézetlátogatás követte, a biztonsági és fogvatartási ügyek osztályvezetőjének irányításával. Az elhelyezési részlegeken a vendégek bepillanthattak a körletfelügyelők napi feladataiba és a munkaterheket jelentősen csökkentő fejlett technikai eszközöket és rendszereket is megismerhették. Az intézet történelmének egy-egy szelete elevenedett meg a kápolna és a történelmi körletrész bejárása során, így az intézet múltjának érdekes részleteit is megtudhatták a jelenlévők. A biztonsági szakterület bemutatta a bejárás során a rendszeresített kényszerítő eszközöket és a szállítójárműveket, valamint izgalmas bemutatóval készültek a kutyás szakterület munkatársai is.
A bejárás közben és a rendezvény végén is több vendég jelezte jelentkezési szándékát és kért egyéni tájékoztatást. A személyügyi és a biztonsági szakterület munkatársai minden kérdésre teljes körű választ adtak, a jogviszony létesítés menetétől egészen a körletfelügyelői munkarendig. A személyes és egyénre szabott tájékoztatás hatékonyságát mi sem bizonyítja jobban, minthogy már a nyílt napot követő első munkanapon érkeztek önéletrajzok a résztvevőktől, reméljük sikeres felvételi eljárást követően a csapatunkban üdvözölhetjük Őket.