A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Váci Fegyház és Börtön
A Váci Fegyház és Börtön szakorvosa Dr. Nagy Imre ötödik könyve jelent meg áprilisban. Az érsebész főorvos könyve az „Ez mind a lábról jutott eszembe” címet viseli.
Dr. Nagy Imre 1961-ben született Berettyóújfaluban, általános iskolába Veresegyházon járt, középiskolai tanulmányait a Könyves Kálmán Gimnáziumban végezte. Az érettségit követően az orvosi pályát szerette volna hivatásául választani, ezen belül is a sebészet vonzotta. 1987-ben végzett a SOTE-n általános orvosként, 1991-ben sebészetből, 1996-ban érsebészetből tett szakvizsgát. Csaknem ötezer önálló műtétet végzett eddigi pályafutása során. Adjunktusnak 2001-ben léptették elő, 2007-óta pedig büszkén viselheti a főorvosi titulust. Tagja a Magyar Angiológiai és Érsebészeti Társaságnak, valamint a Domján Edit Alapítvány Kuratóriumának.
Az orvosi hivatás mellett egész életében jelen volt az irodalom szeretete is. Már egyetemistaként irodalmi esteket szervezett, majd egyre többet publikált egyetemi-, illetve országos lapokba is.
2024 áprilisában a Medicina Könyvkiadó gondozásában jelent meg az „Ez mind a lábról jutott eszembe” című kultúrtörténeti munkája, melynek dedikálására is sor kerül az Ünnepi Könyvhét keretein belül, június 15-én 17:00 órától Budapesten, a Vörösmarty téren.
„A könyvben igyekeztem a lábat sokféle fókuszból megvilágítani. Ehhez egyrészt muníciót adott több évtizedes orvosi munkám, a láb vizsgálata, valamint a kultúra, a művészetek, a vallás felé meglévő nyitottságom.” - mondta el kollégánk.
Ezidáig négy önálló szépirodalmi műve jelent meg:
Gyurkovics, mint olyan (monográfia) 1994. Gondolat Kiadó, Budapest.
21 érdekes orvos (riportkötet) 2003. EPL Kiadó, Budapest.
A gyanakvó ember – Bertha Bulcsu élete (monográfia) 2010. Kairosz Kiadó, Budapest.
Vendégségben – Válogatott publicisztikai írások 2016. Kairosz Kiadó, Budapest.
Hét kötetnek szerkesztője, ajánlója, előszóírója:
Bertha Bulcsu 1999. Emlékkönyv. Magyar Írók Egyesülete, Budapest.
Domján Edit Alapítvány füzete 2002. Budapest.
Gyurkovics Tibor 1991. Kettős zsoltár. Széphalom Könyvműhely, Budapest.
Hont Ferenc, ifj. 2003. Versek családomnak. Magánkiadás, Ajka.
Kellei György 2001. Játék a halállal. Veszprém.
Kellei György 2003. Szelídítések. Veszprém.
Vén Péter 1991. Szemüveg nélkül. Budapest.
Ezeken kívül tizenhat antológiában szerepelt, több mint nyolcszáz írása (elbeszélések, irodalom, könyv- és színházkritikák) jelent meg helyi, valamint napilapokban és irodalmi folyóiratokban. Kilencvenhat előadásból és poszterből hetvenhatban előadó-szerző, húszban társszerző, negyvenöt közleményből harmincnégyben szerző, tizenegyben társszerző volt.