A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A közelmúltban sikeres vizsgával zárult képzést követően újabb kurzust tart a bv. intézetben a Veszprémi Szakképzési Centrum.
A közel másfél éves szakmaképzést most egy intenzív, részképesítés megszerzését célzó kétszáz órás tanfolyamon vehet részt tizenöt női elítélt. A gyakorlatorientált, feszes tanmenetet teljesítők textiltermék összeállító végzettséget szerezhetnek már a nyár közepére. Ezzel a képzettséggel szabadulásuk után könnyen érvényesülhetnek akár a professzionális, akár privát területen.
Zsíros Sándorné közel húsz éves tapasztalattal rendelkező szakoktató fiatalokat és felnőtt korúakat is tanított már, pontosan tudja, hogy az egymásra épülő feladatok elsajátításával a női elítéltek képesek lesznek arra, hogy sikeres záróvizsgát tegyenek. Az előttük álló hetekben a kézi hímzéstől indulva megtanulják majd a szoknya, blúz és nadrágvarrás fortélyait. A csoport meglehetősen vegyes tapasztalattal rendelkezik, vannak akik dolgoztak már ipari varrógépen és vannak olyanok is, akik utoljára az általános iskola gyakorlati óráján vettek tűt és cérnát a kezükbe és varrógépet legfeljebb a kirakatban, vagy képeken láttak.
A ma már hiányszakmának számító textiltermék összeállítással a modern, korszerű varrodákban általában részműveletek elvégzését várják el a munkavállalótól. A kissé monoton feladatot a szakemberek otthon vállalt munkákkal tudják színesíteni, legyen az ruházat varrása, javítása, de akár egy szép lakástextil, függöny, vagy párnahuzat varrása saját célra, vagy megrendelésre.
A bizakodás, a motiváció a csoport valamennyi tagját jellemzi, reméljük, hogy a képzés ideje alatt ez a lelkesedés kitart és hamarosan sikeres vizsgáról számolhatunk majd be.