A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Tizenkét női fogvatartott tett eredményes vizsgát a kettőszáz órás textiltermék összeállító képzést követően
Újabb elítéltek esélyei nőttek a résszakképzést követően és akár már a börtönbüntetésük alatt munkába állhatnak a belső ellátás keretében.
A Veszprémi Szakképzési Centrum oktatója alig két hónap alatt adta át azt a tudást, aminek birtokában szinte minden résztvevő magabiztosan és eredményesen vizsgázhatott le a szigorú bizottság előtt. Hogy mire elég kettőszáz óra? Az ügyesebbek a szakma rejtelmeibe történő betekintésen túl használható ismereteket kaptak, amikkel egy varrodában is el tudnak helyezkedni, illetve otthonukban vállalhatnak majd kisebb-nagyobb munkákat, amikkel jövedelmüket egészíthetik majd ki.
A vizsga elméleti és gyakorlati részből állt. Az írásbeli feladatlap sikeres kitöltése feltétele volt a gyakorlati vizsgára bocsátásnak. A gyakorlati vizsgán egy női blúz összeállítása volt a feladat meghatározott időn belül, ami valóban szép eredmény, tekintve a viszonylag rövid képzési időt. A vizsgabizottság szigorúsága érthető, hiszen tőlük a leendő munkáltatók olyan szakembereket várnak, akik képesek minőségi munkát végezni, mert a versenypiacon máshogy nem lehet érvényesülni. Az, akinek nem sikerült a vizsga, pótvizsgát tehet valamelyik másik börtönben, mert a keresett szakmát több megyében oktatják szinte egész évben.
Az immár szakképzett női elítéltek hamarosan munkába állhatnak még a bv. intézet keretei között.