A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A világjárvány lecsendesedését követően ismét fogadhatnak középiskolásokat a büntetés-végrehajtási intézetek. Márciusban már három csoport járt a Veszprém Vármegyei Bv. Intézetben.
A Siófoki és Veszprémi Járásbírósággal kötött megállapodás alapján a Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetbe évek óta rendszeresen érkeznek diákok a siófoki Perczel Mór Gimnáziumból és a veszprémi Vetési Albert Gimnáziumból. A fiatalok a belépés okozta megilletődöttség után, egy előadáson részletes tájékoztatást kaptak az intézetben folyó munkáról, a fogva tartás feltételeiről.
Jóvátételi programelemként néhány elítélt vállalta, hogy saját történetükkel felhívják a felnőtt élet küszöbén álló gimnazisták figyelmét azokra a veszélyekre, amelyek fölött ők elsikkadtak, vagy olyan csábításokra, melyeknek nem tudtak ellenállni, és ezért most – távol családtagjaiktól – súlyos árat fizetnek. Egyik megszólaló sem erőszakos bűncselekményért kapott büntetést, egyáltalán nem „tipikus bűnözői karrier” miatt ítélték el őket, ami további elgondolkodtatásra késztethette a fiatalokat. A látogatók benézhettek néhány zárkába, majd megtekinthették a varrodát, a kápolnát, a könyvtárat és az ügyvédi beszélőt is.
Az intézet dolgozói számára fontos, hogy a „kívülállók” mit gondolnak a börtönről, ezt megérezve a diákok egyre bátrabban tették fel kérdéseiket, amelyekre a kollégák időt nem sajnálva válaszoltak. Toborzási céllal a büntetés-végrehajtási életpályáról is tájékoztatták az érettségi előtt állókat - az ilyen alkalmakat mindig megragadják, hogy újabb potenciális kollégákat találjanak.