A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Hatodik alkalommal kínálta fel fotósorozatát dr. Molnár Attila Károly andragógus, fotóművész a Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet részére. Az április 19-én megnyílt, Önmagam kapitánya című, 25 képből álló tárlat először itt tekinthető meg.
A kiállítás megnyitóján Bóka B. László helytörténész, várostörténész köszöntötte a közönséget, majd a fotóművész saját szerzeményével örvendeztette meg a hallgatóságot. A beszédes cím olyan képek gyűjteménye, melynek fő témája az önismeret, a szabad akarat. A vizuális látásmód fejlesztését hirdető szakember ezúttal egy új stílusban fogalmazta meg mondanivalóját. Szinte minden fotót saját verse egészít ki, felkínálva ezzel a befogadónak a választást arra, mire helyezi a fókuszt: a versre, vagy éppen a fotóra. A mozgalmas, itt-ott meghökkentő művek gondolatokat ébresztenek, a szemlélő minél többet nézi, annál több részlet ragadja meg.
A tárlat megnyitóját követően a művész férfi elítéltekkel folytatott kötetlen beszélgetést alkotásról, döntésekről és természetesen a szabad akaratról. Ez utóbbiról az elítéltek jövő időben tudtak csak nyilatkozni, de a beszélgetés rávilágított arra, hogy ez a fogalom bizony a börtön falain belül is értelmezhető. A versírás praktikája kifejezetten érdekelte a fogvatartottakat, többen közülük próbálkoztak már ezzel a műfajjal, így szívesen vették Molnár Attila Károly erre vonatkozó tanácsait.
A tárlat témáját mély mondnaivalója miatt képtelenség azonnal befogadni, a fotók szerencsére hónapokig díszítik majd a börtön auláját, bőven lesz idő a feldolgozásra