A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A torinói lepel hiteles másolatát láthatták és annak történetéről hallhattak előadást a fogvatartottak a Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben július 29-én. A katolikus ereklye másolata a Székesfehérvári Krisztus Király templomból érkezett a bv. intézetbe.
A veszprémi bv. intézet börtönlelkésze, Szántó Attila diakónus által szervezett eseményen külön csoportban részt vevő női, illetve férfi fogvatartottak számára mély vallási élményt jelentő program szentmisével kezdődött, amelyet Tornyai Gábor címzetes kanonok, a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet börtönlelkésze celebrált. Zemlényi János akolitus a torinói székesegyházban őrzött lepel történetéről és az annak eredetiségét vizsgáló kutatásokról beszélt. Mint mondta, a 4,36 méter hosszú lenvászon – mely a tudományos módszerekkel legtöbbször elemzett ókori relikvia - a hagyomány szerint Jézus Krisztus testének és vérének lenyomata, és mára számos tudományos vizsgálat támasztja alá ezt a hitet.
Az előadó a gyakorlatban is szemléltette, miként fedhette a keresztről leemelt Krisztus testét a lepel. Mint mondta, mára szinte százszázalékosan bizonyított, hogy a lepel az 1. században készült Szíriában, és egy 180 centiméter magas, arányos testalkatú, AB vércsoportú férfi testét takarta, akit nagyjából két és fél órával a halála beállta után fektettek a lepelre és hajtották annak másik felét a holttestre – és legfeljebb 36 órán át volt benne. A leplen így megmaradt a test körvonala, illetve láthatók a korbácsolás és a keresztre feszítés, valamint a töviskorona okozta sérülések nyomai.
Zemlényi János hangsúlyozta: a torinói lepel mindannyiunkat emlékeztet arra, hogy Jézus Krisztus szenvedett és feltámadt értünk, és reméli, hogy ez a különleges relikvia erőt ad mindenkinek az élet nehéz pillanataiban, és segít elhinni az örök élet ígéretét.
A előadás után a fogvatartottak közelről is megtekintették a lepel másolatát és a látottak-hallottak után felvetődő kérdéseikre is választ kaptak az előadótól.