A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet

A Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben idén februárban ismét megrendezték az elítéltek számára az imaláncot, amelyet Szántó Attila diakónus, börtönlelkész szervezett. A kezdeményezés nem új keletű, tavaly is nagy sikerrel zajlott, ám az idei esemény különleges céllal valósult meg: a résztvevők imádságaikat a bűncselekmények áldozataiért ajánlották fel, ezzel is kifejezve megbánásukat és a kiengesztelődés szándékát.
Az imalánc lényege, hogy az elítéltek egymást követően, meghatározott rend szerint imádkoznak, így folyamatos lelki kapcsolódást hoznak létre. A veszprémi börtönben férfi és női elítéltek egyaránt csatlakozhattak a kezdeményezéshez, teljesen önkéntes alapon, szabadidejük terhére. A résztvevők elmondták, hogy az imádkozás segíti őket a lelki békéjük megtalálásában, és lehetőséget ad számukra, hogy elgondolkodjanak tetteik következményein.
Szántó Attila diakónus szerint az imalánc nemcsak a börtön falai között, hanem azon túl is jelentőséggel bír, hiszen a kiengesztelődés fontos lépés az újrakezdés felé. A tapasztalatok alapján az imádság hidat épít az emberek között, lehetőséget ad arra, hogy a múlt sebei gyógyuljanak.
A kezdeményezés várhatóan jövőre is folytatódik, hiszen mind a szervezők, mind a résztvevők úgy érzik, hogy az imalánc valódi változást hozhat az elítéltek életében.