A Budapesti Fegyház és Börtön, vagyis a „Gyűjtő” területén működő Budapesti Faipari Termelő és Kereskedelmi Kft.-ben munkáltatott fogvatartottak több mint háromezer asztalt, szekrényt, heverőt és közel kétezer ötszáz irodai széket gyártottak2018-ban.
Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
KiberPajzs néven közös oktatási és kommunikációs együttműködésről döntött a Magyar Nemzeti Bank, a Magyar Bankszövetség, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet és az Országos Rendőr-főkapitányság.
Az együttműködési megállapodást 2022. november 7-én írták alá, és ezzel egy időben megkezdte működését a kiberpajzs.hu honlap. Az együttműködéshez nemrégiben csatlakozott az Igazságügyi Minisztérium is.
A projekt célja, hogy egységes arculatú, folyamatos kommunikációval felhívja az ügyfelek figyelmét a biztonságos digitális pénzügyek alapvető tudnivalóira és segítse őket a csalások idejében történő felismerésében, megakadályozásában, hatékony kezelésében. Cél továbbá a szakmai tudásmegosztás és a jó gyakorlatok gyűjtése, a kiberbiztonsági kockázatok és az ellenük való védekezési lehetőségek bemutatása.
A program kiemelten figyel a fiatalkorúakra és a fokozottan kiszolgáltatott társadalmi csoportokra, valamint az időskorúakra.
A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság - mint a Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet együttműködő partnere - megkereséssel élt a bv. intézet felé.
A Zala Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet dolgozóként, ügyfélként, hozzátartozóként a zalai emberek egy jelentős részével kapcsolatban áll. Ezért kérik az intézet segítségét abban, hogy a bv. intézet szervezeti egységeihez, az ott dolgozókhoz, hozzátartozóikhoz és az ügyfelekhez eljuthassanak megelőzési témájú üzeneteik.
Együttműködő partnerünk megkeresésének, annak tartalmával egyetértve, örömmel teszünk eleget, ezért az alábbi, a Kiberpajzs programhoz kapcsolódó témában készített, figyelemfelhívó kérdéseket és tanácsokat tartalmazó plakátokat tesszük itt közzé.